Värja 1600-tal

480984

VÄRJA, tysk, 1600-talets första hälft, med svepfäste i järn, smedstämpel på ricasson, klinga med ås, senare lindning av mässingstråd, längd 123 cm

Vapen/Medaljer

Visas på begäran

Värja 1600-tal

Budhistorik (6 bud)
3435636
11 000
3433236
10 500
3429803
10 000
3429801
8 000
3429788

Slutpris SEK:
11 000
1 108 EUR, 1 258 USD
Utropspris SEK:
18 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.