Tallrikar i porslin Kina

480966

TALLRIKAR, 4 st, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i famille rosefärger, diameter 23 cm, medföljande senare vas i famille rosefärger, höjd ca 14 cm

skador, vas med lagningar

Orientaliskt, Porslin

Tallrikar i porslin Kina

Budhistorik (16 bud)
3448159
3448285
1 400
3448159
3443759
3443759
900

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.