Vinkoppar skålfat Kina i underglasyrblått

480965

VINKOPPAR, 3 st, FAT, 2 st, SKÅLFAT, 2 st, porslin, Kina, 18/1900-tal, dekor i underglasyrblått, kopparnas höjd ca 4, fatens diameter 15-19-27 cm

skador

Orientaliskt, Porslin

Budhistorik (8 bud)
3448158
3448271
750
3448158
700
3448260
650
3448158
600

Slutpris SEK:
81 EUR, 92 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.