Design Stig Lindberg fat

480957

STIG LINDBERG (1916-1982), fat, "Domino", 2 st, stengods, Gustavsberg, svart- och vitglaserat i geometriskt mönster, stämpelsignerad Gustavsberg Stig L Domino modell 12, 15x15 cm, samt ett fat "Karneval", stengods, ca 20x20 cm

Karneval med kantnagg

Keramik/Porslin, Design

Monter 16

Design Stig Lindberg fat

Budhistorik (18 bud)
3448509
3448359
1 400
3436911
1 300
3441923
3436911

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.