Design Tapio Wirkkala och Kaj Frank

480952

TAPIO WIRKKALA, vas, Iittala, Finland, dekor av luftbubblor, signerad TAPIO WIRKKALA IITTALA, höjd 10 cm, KAJ FRANK, Nuutajärvi Notsjö, midnattsblått glas, signerad och daterad -62, höjd ca 12 cm

Glas, Konstglas

Monter 16

Budhistorik (5 bud)
3448956
500
3446316
450
3437718
3437255
3434649

Slutpris SEK:
500
50 EUR, 57 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.