Design Hilkka Mekri för Arabia

480940

HILKKA MEKRI, kvinna med lövkvist, Arabia, signerad Arabia H. Mekri, 19x19 cm, medföljande relief med motiv av fåglar, inpressad Gustavsberg, höjd 26x23 cm

gustavsbergsrelief med kantnagg

Keramik/Porslin

Budhistorik (5 bud)
3437273
450
3449274
450
3437273
3449271
3437273

Slutpris SEK:
450
45 EUR, 51 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.