Porslin Rörstrand

480900

PORSLIN, 16 dlr, bl.a. RÖRSTRAND, skål, flintgods, jugend, hänklar i form av tuppar, GEFLE, bricka, design Arthur Percy, BING & GRÖNDAHL, 3 fåglar, underglasyrdekor, HACKEFORS, 7 små figuriner, ROSENTHAL, 2 fat (varav ett i glas), design Björn Wiinblad, 2 nipperaskar med gulddekor, omärkta

Rörstrandsskålen med krackelyr, geflefatet med krackelyr, missfärgningar och kantspricka, en hackeforsfigur med nagg

Keramik/Porslin

Geijersgatan 14, Göteborg

Porslin Rörstrand

Budhistorik (2 bud)

3451627
3436527

Slutpris SEK:
35 EUR, 40 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 287 kr.