Saltkar Rörstrand

480896

SALTKAR, Rörstrand, tidigt 1900-tal, flintgods, föreställande två tomtar hållandes saltkaren

krackelelyr, kantnagg

Keramik/Porslin, Figuriner

Monter 15

Saltkar Rörstrand

Budhistorik (14 bud)
3448777
1 300
3448413
3443951
3443951
900
3437448
850

Slutpris SEK:
1 300
131 EUR, 149 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.