Salongsbord empirestil

480828

SALONGSBORD, empirestil, omkring 1900, fanerat med mahogny, förgylld brons, rund skiva med fris och mönsterlagd pyramidmahogny, sargen med palmetter, pelarformade ben med kompositakapitäl, fotplatta med fleurong, höjd 75, diameter 149 cm

Smärre slitage

Möbler, Matbord

Rum 1

Salongsbord empirestil

Budhistorik (12 bud)
3443278
32 000
3443202
21 000
3443011
16 000
3441519
15 500
3440641
10 500

Slutpris SEK:
32 000
3 222 EUR, 3 661 USD
Utropspris SEK:
40 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.