Spegel med konsolbord sengustaviansk stil

480730

SPEGEL, KONSOLBORD, sengustaviansk stil, 1900-talets första hälft, skiva i grön marmor, bronserat, rik dekor i pastellage med fleuroner, bladhölstrade ben med kanneleringar, spegeln med fasetterat glas, bordets höjd ca 65, 97 x 45 cm spegelns mått 177 x 89 cm

Sprickor, slitage, skador, pastellagebortfall

Speglar

Rum 5

Budhistorik (14 bud)
3441551
5 000
3441550
4 800
3441549
4 600
3441548
4 400
3441484
4 200

Slutpris SEK:
5 000
504 EUR, 572 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.