Spegel med konsolbord nyrokoko

480728

SPEGEL med KONSOLBORD, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, förgylld, dekor i pastellage, marmorerad skiva, genombrutet krön med dekor av blomsterurna, spegelns mått ca 186x69, konsolbordets mått höjd 50, 62x30 cm

Smärre pastellageskador och sprickor

Möbler, Övriga möbler, Speglar

Rum 6

Budhistorik (9 bud)
3442767
3439730
2 800
3437604
2 600
3432393
2 400
3430873

Slutpris SEK:
302 EUR, 343 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.