Ingefärskrus Kina 1800-tal

480464

INGEFÄRSKRUS, 2 st, porslin, Kina, 1800-talets slut, dekor i underglasyrblått, höjd ca 16,5-17,5 cm

Slitage, nagg, båda locken med omfattande lagningar

Orientaliskt, Porslin

Monter 9

Ingefärskrus Kina 1800-tal

Budhistorik (5 bud)
3440766
450
3436819
3435751
3436818
3435751

Slutpris SEK:
450
45 EUR, 51 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.