Vas Kina

480457

VAS, porslin, Kina, 1800-talets slut, med hänklar, celadonglasyr, dekor av figurscen i underglasyrblått, märkt med stämpel, höjd ca 34 cm

Nagg, slitage

Orientaliskt, Porslin

Vas Kina

Budhistorik (10 bud)
3442388
900
3442548
850
3442388
3442547
750
3442388
700

Slutpris SEK:
900
91 EUR, 103 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.