Penselvaser Kina

480448

PENSELVASER, 2 st, porslin, Kina, 1900-tal, med polykrom dekor av landskap resp fohundar samt kalligrafi, höjd ca 28,5-29 cm

Bruksslitage, 1 vas märkt med etikett

Orientaliskt, Porslin

Penselvaser Kina

Budhistorik (15 bud)
3442237
1 400
3442227
1 300
3442217
3442215
3442215

Slutpris SEK:
1 400
141 EUR, 160 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.