Konstglas

480409

KONSTGLAS, 11 dlr, Ulrica Hydman-Vallien, skål, 2 miniatyrskålar, målad dekor av fjärilar, signerade Boda Artist Collection, höjd 3-13 cm, Eva Englund, 2 skålar, målad dekor av linnéa respektive viol, Orrefors, signerade EE samt målarsignaturer, höjd 7,5-11 cm, Kjell Engman, ljusstake, vas med träddekor, Kosta Boda, höjd 22-33 cm, Gunnel Sahlin, kaktus, Kosta Boda, etikettmärkt, höjd 22 cm, Carlos R Pebaque, vas, blå hals och dekor i olika färger, Sjöhyttan 1993, signerad, höjd 33 cm, Helèn Tapper, tillbringare, dekor i blått, Johansfors 1998, höjd 27 cm, Claes Uvesten, fisk, underfång i orange, Gullaskruf 1994, signerad

Några föremål med lätt bruksslitage. Johansforskannan och Gullaskruffisken med etsade företagsnamn undertill.

Glas, Konstglas

Geijersgatan 14, Göteborg

Konstglas

Budhistorik (6 bud)
3451538
550
3451867
500
3451538
450
3451226
3447896

Slutpris SEK:
550
55 EUR, 63 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 287 kr.