Golvur 17/1800-tal

480400

GOLVUR, 17/1800-tal, ådringsmålat, bär dateringar 1797 samt 1804, dörrspegel med polykrom dekor av blommor, höjd ca 190, 44x27 cm, pendel, lod, vev medföljer

Smärre ytskador, orangrepp, smärre komplettering

Klockor/Ur

Rum 11

Golvur 17/1800-tal

Budhistorik (15 bud)
3442896
1 800
3442880
1 700
3442877
1 600
3442838
3442835

Slutpris SEK:
1 800
181 EUR, 206 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.