Bojan Kina 1800-tal

480378

BOJAN, porslin, Kina, 1800-tal, dekor med "dyrbara ting" i låg relief mot celadonfärgad grund, höjd ca 20 cm

Slitage, glasyrsprickor, bränningsdefekter

Orientaliskt, Porslin

Monter 9

Bojan Kina 1800-tal

Budhistorik (2 bud)

3441626
3435798

Slutpris SEK:
35 EUR, 40 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.