Ljuskrona i barockstil

480374

LJUSKRONA, 1900-talets början, barockstil, för 6 ljus, stomme i försilvrad mässing, elektrifierad, behängd med olikformade rökfärgade samt klara slipade prismor, handblåst stomglas, höjd ca 70, diameter 47 cm

Bruksslitage

Belysning, Taklampor

Rum 15

Ljuskrona i barockstil

Budhistorik (13 bud)
3443152
3443156
3 800
3443152
3 600
3432442
3 400
3432442
2 400

Slutpris SEK:
403 EUR, 458 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.