Bertil Vallien

480360

BERTIL VALLIEN, vaser, 2 st., glas, Kosta Boda, 1970-80-tal, den ena med underfång i brunt, grönt och grått, signerad BODA ATELJE 458 B. VALLIEN, den andra med gråvit iriserande yta, dekor av en utskjutande pinne med röd sprialdekor, signerad Kosta Boda B. Vallien Atelje 305884007, höjd 14,5 respektive 318,5 cm

Glas, Konstglas

Geijersgatan 14, Göteborg

Bertil Vallien

Budhistorik (6 bud)
3454029
3454033
3454029
900
3452341
850
3452341

Slutpris SEK:
111 EUR, 126 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 287 kr.