Karmstolar och bord med kinesiserande dekor,

480296

KARMSTOLAR, 1 par, BORD, omkring 1900-talets mitt, rödmålade med kinesiserande dekor, bord med glasskiva, bordets mått diameter ca 107, höjd 73 cm, stolarnas sitthöjd 48 cm

Slitage, underrede med skador, färgbortfall, delvis senare bemålning, renoverade samt kompletterade.

Möbler, Stolar

Rum 4

Budhistorik (2 bud)

3446743
3445267

Slutpris SEK:
35 EUR, 40 USD
Utropspris SEK:
3 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.