Tekanna 1700-tal Kina

480250

TEKANNA, porslin, Kina, Qianlong (1736-95), dekor i famille rose färger med motiv av blommor, höjd 14 cm

nogg, mindre lagning

Orientaliskt, Porslin

Geijersgatan 14, Göteborg

Tekanna 1700-tal Kina

Budhistorik (14 bud)
3459502
900
3459790
850
3459502
3458764
750
3458545
700

Slutpris SEK:
900
91 EUR, 103 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 287 kr.