Tekanna Kina 1700-tal

480249

TEKANNA, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), klotformad, dekor i underglasyrblått, höjd ca 13 cm

pip med nagg, smärre glasyrdefekt

Orientaliskt, Porslin

Geijersgatan 14, Göteborg

Tekanna Kina 1700-tal

Budhistorik (27 bud)
3459448
2 400
3458757
3459444
3458757
1 900
3459000
1 800

Slutpris SEK:
2 400
242 EUR, 275 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 287 kr.