Stekfat Kina

480241

STEKFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor i underglasyrblått av flodlandskap med pagoder, ca 43x34 cm

mindre nagg, mindre slitage

Orientaliskt, Porslin

Stekfat Kina

Budhistorik (20 bud)
3460958
3460613
2 800
3459788
2 600
3460612
2 600
3459788
1 900

Slutpris SEK:
302 EUR, 343 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.