Skål Korea 1700-tal

480220

SKÅL, porslin, Korea, troligtvis sent 1700-tal, dekor i underglasyrblått av blomsterrankor, höjd ca 7 cm glasyrdefekter, nagg, sprickor

Glasyrdefekter, nagg, sprickor

Orientaliskt, Konsthantverk

Monter 12

Skål Korea 1700-tal

Budhistorik (8 bud)
3442611
1 300
3429957
3442608
3429957
3442607
750

Slutpris SEK:
1 300
131 EUR, 149 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.