Skänk jugend 1900-talets första hälft

480178

SKÄNK, senjugend, 1900-talets första hälft, gråbemålad, två lådor i front, profilerat dörrpar med bakomliggande hyllinredning, träskuren dekor av äpplen, höjd ca 94,5, 121x50 cm; nyckel medföljer

Senare bemålad, senare beslag, mindre slitage

Ändringar/tillägg
Nyckel medföljer, avhämtas i Utlämningen

Möbler, Skåp, byråer

Rum 22

Budhistorik (18 bud)
3442860
1 400
3442661
1 300
3442858
1 300
3442661
3442657

Slutpris SEK:
1 400
141 EUR, 160 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.