Arman 4 x 5 = 20 färglitografier

480091

FERNANDEZ ARMAN (1928-2005), Doctor's Special, 4 portföljer med vardera fem färglitografier, 1977, totalt 20 blad, signerade och numrerade i 250ex. Tryckta av Pierre Badey, Paris för Galerie Bonnier, Geneve, 56x43 cm

Budhistorik (11 bud)
3447023
5 400
3446695
5 200
3445466
5 000
3446694
5 000
3445466
4 800

Slutpris SEK:
5 400
544 EUR, 618 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.