Johann Heinrich Wilhelm Tischbein, Porträtt av dam

479726

JOHANN HEINRICH WILHELM TISCHBEIN (Tyskland 1751-1812?): Porträtt av furstlig dam, signerad och daterad Tischbein 1788, olja på duk fäst på pannå, 66x53 cm.

Dubblerad duk uppklistrad på pannå, krackeleringar, retuscher

Konst, Äldre måleri

Budhistorik (34 bud)
3477072
31 000
3477064
30 000
3477054
29 000
3474965
28 000
3477042
27 000

Slutpris SEK:
31 000
3 122 EUR, 3 546 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.