Ljusstakar

479357

LJUSSTAKAR, 7 par: 1 par, mässing, höjd ca 17,5 cm, 1 par, nysilver, otydliga stämplar, höjd ca 18 cm, 1 par, blankpolerat tenn, stämplade London, höjd ca 18 cm, 1 par, nysilver, kolonnformade, höjd ca 14 cm, 1 par, tenn, med lösa ljusmanschetter, stämplade Lindberg Ikea Riksantikvarieämbetet, höjd ca 18 cm, 1 par, tenn, stämplade Rune Tennesmed, Kalmar 1978, höjd ca 23 cm, 1 par, blankpolerat tenn, stämplade Christer Wide, Kolmården 1981, höjd ca 14 cm

Några par med bruksslitage

Metall

Geijersgatan 14, Göteborg

Ljusstakar

Budhistorik (23 bud)
3446955
1 600
3446953
3446946
1 400
3446942
1 300
3446723

Slutpris SEK:
1 600
161 EUR, 183 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 287 kr.