Tennfat 1700-tal

479329

FAT, tenn, märkt Olof Artedius, Jönköping, 1778 (verksam 1753-1779), diameter ca 39 cm.

Slitage, repor, äldre ägarmonogram på undersidan.

Metall

Geijersgatan 14, Göteborg

Tennfat 1700-tal

Budhistorik (3 bud)

3447960
3445467
3434629

Slutpris SEK:
40 EUR, 46 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 287 kr.