Bertil Vallien

479304

BERTIL VALLIEN, vaser, 2 st., skålar, 2 st., glas, Kosta Boda, 1970-80-tal, vaserna med kvadratisk form och iriserande yta, signerade Boda B Vallien atelje 43 respektive Boda B Vallien atelje 54, skål delvis blåst i sandform, signerad BODA UNIK 4500 B. VALLIEN 132, skål på fot signerad Boda B Vallien 51543.

Glas, Konstglas

Geijersgatan 14, Göteborg

Bertil Vallien

Budhistorik (6 bud)
3453682
550
3451598
500
3451474
450
3451597
3451474

Slutpris SEK:
550
55 EUR, 63 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 287 kr.