Stefan Igelström

479247

STEFAN W IGELSTRÖM (född 1953): väggobjekt i form av trälåda med glas, motiv av man med hatt på konstutställning, figuren utförd i trä, miniatyrtavlorna utförda i akvarell med metallramar, slipad glasprisma i taket, lådan med skuret och bemålat krön i form av clownfigur, höjd ca 40 cm, bredd ca 27,5 cm, djup ca 6,5 cm, monogramsignerad "SWI" på fram- och baksida samt daterad 1981

Konst, Modernt måleri, Nutida, Skulptur

Geijersgatan 14, Göteborg

Stefan Igelström

Budhistorik (6 bud)
3439361
1 800
3439195
1 700
3439195
3437610
1 300
3437606

Slutpris SEK:
1 800
181 EUR, 206 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 287 kr.