Kienzle bordsur 1960-tal

478476

KIENZLE, bordsur, 1960-tal, formgiven av Heinrich Möller, quartz, fodral i mässing, urtavla med välrdsstäder, akrylglas, höjd 29, diameter 26 mm

Går vid inskrivningstillfället, SAV garanterar ej funktionen, senare quartzverk, smärre slitage

Klockor/Ur

Kienzle bordsur 1960-tal

Budhistorik (18 bud)
3476371
1 800
3476075
1 700
3463212
1 600
3476073
1 600
3463212

Slutpris SEK:
1 800
181 EUR, 206 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.