Värja

477545

VÄRJA, 1800-tal, för ämbetsman, klinga med etsad dekor, mässingsfäste med kavelplattor av pärlemor, längd ca 98 cm

Åldersrelaterat slitage

Vapen/Medaljer

Visas på begäran

Värja

Budhistorik (14 bud)
3499383
3 600
3501736
3 400
3499383
3 200
3495908
3498405

Slutpris SEK:
3 600
363 EUR, 412 USD
Utropspris SEK:
3 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.