Sabel

473476

SABEL, svensk, 1800-talets slut, för officer, klinga med etsad och förgylld dekor, förgyllt mässingsfäste med dekor av fantrofé, blank stålbalja med 2 koppelringar, längd 86 cm

Vapen/Medaljer

Sabel

Budhistorik (29 bud)
3501213
3 600
3501198
3 400
3501189
3 200
3501177
3501184

Slutpris SEK:
3 600
363 EUR, 412 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.