Kindjal

Föregående | Översikt | Nästa

472296

KINDJAL, daterad 1891, klinga med 2 blodrännor, fäste med kavelplattor av horn och beslag i vitmetall, balja klädd i svart skinn med beslag i plåt med svärtad dekor märkt KKV, längd 50 cm

slitage

Vapen/Medaljer

Monter 27

472296 - Kindjal
Din e-postadress

Fråga
Skicka
Kindjal

Budhistorik (7 bud)
3484764
1 300
3488722
3484764
3480366
3480366
650

3 dagar kvar
Avslutas: 2017-09-24 kl 15:38
AKTUELLT BUD SEK:
1 300
Utropspris SEK:

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer