Chafik Abboud, Komposition

471847

CHAFIK ABBOUD (Libanon/Frankrike 1926-2004): Komposition, signerad och daterad Abboud -60, blandteknik, så kallad détrempe, på flortunn duk (gasväv) och papper, 18x32,5 cm.

Proveniens:
Galerie Raymonde Cazenave, Paris

Chafik Abboud, Komposition

Budhistorik (28 bud)
3510724
21 000
3510726
20 000
3510724
19 500
3510719
19 000
3510704
18 500

Slutpris SEK:
21 000
2 115 EUR, 2 402 USD
Utropspris SEK:
18 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.