Petr Dmitrievich Buchkin, Portraits

471822

PETR DMITRIEVICH BUCHKIN (Ryssland 1886-1965) (2): Porträtt av Maya Degutniks, signerad och daterad, sepia på papper, c. 42x32 cm.
Porträtt av dam, signerad, blyerts på papper, oval ca 32x24 cm.

Konst, Teckningar

Fack 26

Budhistorik (18 bud)
3510171
4 400
3510168
4 200
3510168
3 800
3510165
3 600
3510157
3 400

Slutpris SEK:
4 400
443 EUR, 503 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.