Pavel Romanovich Medem Landscape with water lilies

471821

PAVEL ROMANOVICH MEDEM (Ryssland 1858-?):
Landskap med näckrosor, signerad, olja på duk, 92x137 cm

Konst, Äldre måleri

Rum 3

Budhistorik (9 bud)
3510821
20 000
3510817
15 000
3500509
5 800
3493778
5 600
3493675
5 000

Slutpris SEK:
20 000
Utropspris SEK:
30 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer