Blunderbuss

471736

BLUNDERBUSS, brittisk, 1800-talets början, med flintlås, bronspipa med brittiska stämplar märkt London, lås signerat Perry, helstock i valnöt med mässingsbeslag, överliggande fjäderbelastad bajonett, längd 72

smärre stockspricka

Vapen/Medaljer

Visas på begäran

Blunderbuss

Budhistorik (32 bud)
3500804
16 500
3500800
16 000
3500783
15 500
3500775
15 000
3500770
14 500

Slutpris SEK:
16 500
1 612 EUR, 1 886 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.