Blunderbuss

Föregående | Översikt | Nästa

471736

BLUNDERBUSS, brittisk, 1800-talets början, med flintlås, bronspipa med brittiska stämplar märkt London, lås signerat Perry, helstock i valnöt med mässingsbeslag, överliggande fjäderbelastad bajonett, längd 72

smärre stockspricka

Vapen/Medaljer

Monter 25

471736 - Blunderbuss
Din e-postadress

Fråga
Skicka
Blunderbuss

Budhistorik (4 bud)

3478685
6 400
3476902
5 600
3476256
5 000
3475244

4 dagar kvar
Avslutas: 2017-09-24 kl 19:29
AKTUELLT BUD SEK:
6 400
Utropspris SEK:
8 000

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer