Slaglåsrevolver i schatull

471724

SLAGLÅSREVOLVER, 1800-talets mitt, pocketmodell, pipan märkt "Saml Colt", numrerad 48509, graverad stomme och pipa, märkt "Colts patent", kolv i valnöt, längd 25,5 cm, i schatull med tillbehör

Vapen/Medaljer

Visas på begäran

Slaglåsrevolver i schatull

Budhistorik (51 bud)
3500552
18 500
3500620
18 000
3500552
17 500
3498690
17 000
3495379
16 500

Slutpris SEK:
18 500
1 863 EUR, 2 116 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.