Slaglåsgevär

470947

SLAGLÅSGEVÄR, 1700-tal, ändrat från flintlås, pipa med oktagonalt kammarstycke, helstock i alm, stålbeslag, längd 127 cm

stockskador

Vapen/Medaljer

Slaglåsgevär

Budhistorik (15 bud)
3499054
3496480
950
3496480
900
3499052
850
3496480

Slutpris SEK:
98 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.