Yataghan

Föregående | Översikt | Nästa

470665

YATAGHAN, ottomansk, daterad 1848, klinga med blodränna, inläggning med signatur och datering, fäste i silver, kavelplattor av horn, balja i svart skinn med 2 stora beslag i dekorerat silver, längd 79 cm
Proveniens Rashammar

fästet med avslag,

Vapen/Medaljer

Monter 11

470665 - Yataghan
Din e-postadress

Fråga
Skicka
Yataghan

Budhistorik (4 bud)

3480487
7 000
3478914
6 000
3478907
5 200
3477688

4 dagar kvar
Avslutas: 2017-09-24 kl 13:02
AKTUELLT BUD SEK:
7 000
Utropspris SEK:
10 000

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer