Yataghan

Föregående | Översikt | Nästa

470468

YATAGHAN, klinga med signatur och datering, förgyllt fäste besatt med glasstenar och koraller, kavelplattor av horn med piquering av mässing och besatt med koraller, balja i svart skinn med dekorerade försilvrade beslag, längd 72,5 cm
Proveniens Rashammar

några små koraller i fästet saknas, sannolikt senare klinga

Vapen/Medaljer

Monter 11

470468 - Yataghan
Din e-postadress

Fråga
Skicka
Yataghan

Budhistorik (3 bud)

3484942
4 600
3484941
2 600
3475488

4 dagar kvar
Avslutas: 2017-09-24 kl 20:59
AKTUELLT BUD SEK:
4 600
Utropspris SEK:
10 000

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer