Yataghan

Föregående | Översikt | Nästa

470373

YATAGHAN, turkisk, klinga med blodränna, daterad 1810 och signatur i mässing, fäste i vitmetall med spår av förgyllning, balja i vitmetall med genombruten dekor, längd 75,5 cm
Proveniens Rashammar

slitage, smärre komplettering

Vapen/Medaljer

Monter 11

470373 - Yataghan
Din e-postadress

Fråga
Skicka
Yataghan

Budhistorik (9 bud)
3491224
6 000
3491221
5 800
3488734
3 600
3488733
3 400
3488732
3 200

2 dagar kvar
Avslutas: 2017-09-24 kl 17:26
AKTUELLT BUD SEK:
6 000
Utropspris SEK:
10 000

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer