Yataghan

Föregående | Översikt | Nästa

470363

YATAGHAN, damaskerad klinga, ryggen närmast fästet daterad 1826, senare fäste i silver med niellodekor, balja klädd med dekorerad silverplåt, längd 88,5 cm
Proveniens Rashammar

fästet med skador och lagningar

Vapen/Medaljer

Monter 11

470363 - Yataghan
Din e-postadress

Fråga
Skicka
Yataghan

Budhistorik (3 bud)

3484948
3 400
3484947
3 200
3478648

4 dagar kvar
Avslutas: 2017-09-24 kl 19:27
AKTUELLT BUD SEK:
3 400
Utropspris SEK:
8 000

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer