Flintlåspistol

469733

FLINTLÅSPISTOL, tysk, 1700-tal, pipa med graverad dekor och kannelerat kammarstycke, kaliber 12,5 mm, lås med spår av gravyr, helstock med inläggningar i ben och pärlemor, stålbeslag, längd 46 cm

smärre lagningar

Vapen/Medaljer

Visas på begäran

Flintlåspistol

Budhistorik (42 bud)
3500854
52 000
3500852
50 000
3500848
48 000
3500834
46 000
3500840
46 000

Slutpris SEK:
52 000
5 080 EUR, 5 944 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.