Kammarladdningspistol

Föregående | Översikt | Nästa

469640

KAMMARLADDNINGSPISTOL, 1800-talets andra hälft, signerad I Steinbach in Kissingen, räfflad oktagonal pipa med signatur, kaliber 10,5 mm, löstagbar kammare som kan föras bakåt på en gångjärnsförsedd tapp, graverat bakåtvänt lås, ställbart tryck, varbygel med fingerstöd, halvstock i valnöt, längd 40 cm

Vapen/Medaljer

Monter 24

469640 - Kammarladdningspistol
Din e-postadress

Fråga
Skicka
Kammarladdningspistol

Budhistorik (2 bud)

3478694
2017-09-17 13:40:14
6 000
3474914
2017-09-16 07:25:18
3 800

3 dagar kvar
Avslutas: 2017-09-24 kl 18:28
AKTUELLT BUD SEK:
6 000
Utropspris SEK:
8 000

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer