Slaglåspistoler i schatull

Föregående | Översikt | Nästa

469316

SLAGLÅSPISTOLER, 1 par, i schatull, belgiska, 1800-talets mitt, avskruvbara pipor med crollédamaskering, Liege-stämplade, kaliber 12 mm, graverade boxlås med sidohanar, dolda avtryckare, kolvar i ebenholts med skuren dekor, tumplåtar i silver, längd 19 cm, det sammetsfodrade schatullet innehåller även en dolk med graverad dekor, nätskuret skaft med pärlemorinläggningar, knapp med stålskuren dekor, samt en kultång, dosa för knallhattar och laddstock

Vapen/Medaljer

Monter 18

469316 - Slaglåspistoler i schatull
Din e-postadress

Fråga
Skicka
Slaglåspistoler i schatull

Budhistorik (4 bud)

3479344
5 600
3479343
5 400
3478723
5 200
3474502
4 800

4 dagar kvar
Avslutas: 2017-09-24 kl 20:00
AKTUELLT BUD SEK:
5 600
Utropspris SEK:
12 000

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer