Krutprovare

469274

KRUTPROVARE, fransk, 1800-talets början, ändrad från militär flintlåspistol, signerad Ante Roberts, fjäderbelastat graderat mäthjul 1-12, stock med stålbeslag, längd 27 cm

Vapen/Medaljer

Monter 18

Krutprovare

Budhistorik (11 bud)
3501561
5 000
3501566
4 800
3501561
4 600
3501549
4 400
3501549

Slutpris SEK:
5 000
489 EUR, 572 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.