Slaglåspistol bock

469067

SLAGLÅSPISTOL, 1840-tal, dubbelpipig bockmodell, oktagonala pipor, kaliber 12,5 mm, bakåtvänt lås med graverad dekor, dubbla avtryckare, laddstock i hank, valnötskolv, längd 33 cm

Skador, korrosion, slitage

Vapen/Medaljer

Slaglåspistol bock

Budhistorik (10 bud)
3500487
3498959
2 800
3492202
2 600
3492202
2 400
3498958

Slutpris SEK:
293 EUR, 343 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.